הספר השלישי של נובה

זה קצת מוזר להכריז שוב על משהו שהכרזתי עליו לפני קרוב לשנה, אבל יש הבדל בין הסכמה עקרונית לבין חוזה חתום ומקדמה ששולמה. אז, הנה זה בא, הספר השלישי של נובה יהיה Uprooted של נעמי נוביק. מאז שהגענו להסכמה העקרונית, הספר הספיק לזכות בפרס לוקוס לספר הפנטסיה הטוב של השנה, לזכות בפרס נביולה לספר הטוב של השנה, להיות מועמד לפרס הוגו (שהזוכים בו עוד לא הוכרזו) ובאופן כללי להצדיק את התחושה שלי שמדובר בקלאסיקה מודרנית בהתהוות. זאת פנטסיה מודרנית שמבוססת על אגדות רוסיה ופולין שנוביק שמעה בילדותה. זה סיפור על מסורת כתובה לעומת מסורת עממית, זה סיפור התבגרות וסיפור על חברות, סיפור על קסם וטבע וטבע האדם. זה ספר שאני ממש ממש ממש אוהב. 

בהתאם למעמדו של הספר, בחרתי את המתרגמת שבעיני היא הטובה בישראל, ובמקרה היא גם חברתי הטובה: יעל אכמון. אתם אולי מכירים אותה בתור המתרגמת של התרגום החדש - והטוב ביותר - של "ההוביט". או אולי בתור המתרגמת של ספרי מרגרט אטווד. או של ספריו של ריק ריירדן. היה לי את הכבוד לתת ליעל את ספר הפרוזה הראשון לתרגום, לפני שנים רבות ("נערה בנוף" המעולה של ג'ונתן לת'ם), והאמון שלי בכישרון שלה הוצדק שוב ושוב מאז. 

מתי הספר יגיע? ובכן, עד כה, הספרים שלנו "הצליחו" להגיע באיחור ניכר, אז התשובה הכנה היא שאני לא יודע. אבל אני מקווה מאד שהוא יגיע לחגים, כלומר במשך חודש ספטמבר. זה אומר שהוא יהיה באייקון, מה שיהיה אתר נוח מאד לחלוקה לרבים מהתומכים. יש הרבה עבודה לעשות כדי שזה יקרה, אז תחזיקו לכולנו אצבעות.

אם תמכתם בנו, אני מודה לכם. אם אתם מעוניינים לקנות את הספרים שיצאו כבר, אני מזכיר שאפשר לקנות אותם בסניפי צומת ספרים ובחנויות הפרטיות, וגם אצלנו באתר (עמוד המכירה של "מת ברובו" יעלה לאחר שעיקר מסת הספרים תישלח לתומכים), וניתן יהיה לרכוש עותק דיגיטלי של "מת ברובו" בקרוב בגטבוקס.