עקורה מאת נעמי נוביק

 

תרגום: יעל אכמון

יצירת המופת עטורת הפרסים מגיעה בעברית בשנה לאחר צאתה באנגלית. 

אגניישקה תמיד ידעה שהדרקון, המכשף שמגן על העמק בו שוכן הכפר השליו שלה, ייקח את קאשה, חברתה הטובה. הדרקון לוקח נערה בת שבע עשרה מהעמק כל עשר שנים, וקאשה היא היפה ביותר, המוכשרת ביותר, האמיצה ביותר.

אבל כשהדרקון מגיע לטקס הבחירה, הוא לא בוחר בקאשה. הוא בוחר באגניישקה.

"עקורה" הוא סיפור על שורשים ויער, על מסורת עממית לעומת ידע כתוב, על מה שנמצא מאחורי האופל של היער האפל. זה סיפורה של גיבורה נהדרת, שמגלה שיש בעצמה יותר מכפי שחשבה.

"עקורה" זכה בפרס לוקוס לספר הפנטסיה הטוב של השנה, בפרס נביולה לספר הטוב של השנה, בפרס הפנטסיה הבריטית לספר הטוב של השנה, ופרס הספרות המיתופואטית. הוא היה מועמד לפרס הוגו ולפרס הפנטסיה העולמית.


עם רכישת הספר, תקבלו מייל אוטומטי עם קבצים להורדה בפורמטים הבאים: Epub (הפורמט של רוב אפליקציות קריאת הספרים בסמארטפונים וטאבלטים, כולל אייבוקס של אפל, וגוגל פליי בוקס של גוגל, יישומי קריאת הספרים המובנים ברוב הסמארטפונים והטאבלטים), מובי (הפורמט למשתמשי קינדל) ו-PDF לקריאה במחשב. הקבצים זמינים להורדה במשך 72 שעות מקבלת המייל. אם יש בעיה עם הקבצים שנשלחו במייל, אפשר לפנות אלינו בטופס יצירת הקשר באתר (תמצאו אותו בעמוד אודות), ולאחר שנוודא שהמייל ממנו שלחתם את הפניה הוא מייל ממנו נעשתה רכישה, נשלח לכם את הקובץ הרצוי. 


ציטוטים מביקורות על "עקורה":

 

"פנטסיה מהנה מאד, עם תחושה של קלאסיקה מודרנית"

- ניו יורק טיימס

"מרגש, שובר לב ומספק לחלוטין, עקורה הוא ספר הפנטסיה שחיכיתי לו כל חיי"

NPR

"עוצר נשימה ... סיפור מפואר ואלגנטי, אך ארצי וצנוע, מוכר כמו מעשייה של האחים גרים, ובעת ובעונה אחת רענן ומקורי... נועד להיות ספר חובה לחובבי פנטסיה למשך שנים".

Publisher's Weekly