עקורה - המהדורה האלקטרונית

זה קרה רק פעמיים עד כה, אז כמובן שאני מתרגש מאד שאני מסוגל לומר שזה קרה שוב: הוצאנו עוד ספר! ליתר דיוק, הוצאנו את המהדורה האלקטרונית של הספר השלישי שלנו, כחודש וחצי לפני שהמהדורה הפיזית צפויה להגיע. 

הספר

הספר הזה הוא עקורה של נעמי נוביק. זה ספר שבשנה ומשהו מאז שראה אור הספיק לצבור פרסים ותשבוחות. הוא זכה בפרס נביולה לספר הטוב של השנה, הוא זכה בפרס לוקוס לספר הפנטסיה הטוב של השנה, והפסיד בהפרש קטן בפרס ההוגו.

עקורה הוא סיפור התבגרות, סיפור הרפתקאה, סיפור על קסם ויצירה וחברות. זה ספר עתיר אקשן ותככים. זה ספר פנטסיה שאינו חלק מסדרה ועומד לחלוטין בפני עצמו, בעודו מספר סיפור שסופרים אחרים אולי היו מספרים בטרילוגיה או שתיים. גיבורת הספר, אגניישקה, היא דמות נהדרת, שאני ממש רוצה שתכירו. אני חושב שזאת קלאסיקה עתידית, ואני כל כך גאה להביא אותה לקוראים בעברית. 

ויש לספר כריכה שאני כל כך גאה בה. אני באמת חושב שכל כריכה שאור רוזנשטיין עיצבה לספרים של נובה טובה מקודמתה. הבחירה בה כמעצבת היא בחירה שמשמחת אותי כל פעם מחדש. הנה הכריכה הקדמית, במלוא תפארתה:

על המהדורה הדיגיטלית

למה המהדורה הדיגיטלית קודם? בראש ובראשונה, כי אני יכול. אני מבצע את ההמרות והעימוד בעצמי, אז ברגע שהיה לי ביד את הטקסט הסופי, יכולתי לבצע את מלאכת העימוד וההמרה ולייצר את הספר בכל הפורמטים האלקטרונים המובילים (פידיאף, איפאב, ומובי למכשירי ויישומי קינדל). משם זה רק עניין של העלאת הקבצים לחנות ויצירת מוצר, והנה, יש ספר שאנחנו מוכרים! פלאי הטכנולוגיה. 

העובדה שיכולתי לייצר את הספר האלקטרוני מהר יותר גם אפשרה לי לשלוח את המהדורה האלקטרונית לתומכי קמפיין מימון ההמון שלנו, שבלעדיהם לא היתה לנו הוצאה. תהליך אספקת התמורות לתומכים היה ונותר איטי וקשה. אני מבין בספרים. אני פחות מבין בלוגיסטיקה. עקומת הלמידה שם תלולה בעבורי בהרבה. האפשרות לספק לפחות את התמורה הזאת מהר ובאופן ישיר היתה משמחת מאד. 

וכמובן, כפי שכתבתי בפוסט הקודם בבלוג (וסליחה שלקח כל כך הרבה מאז ועד הפוסט הזה), נובה צריכה כסף. בגלל זה יש בעמוד הראשי שלנו כפתור לתמיכה ללא תמורה, ובגלל זה אני שמח להיות מסוגל למכור מוצר שכל רכישה שלו היא, פרט למיסים, ללא עלות. עשיתי כבר את העבודה. האתר מוכן. החנות קיימת. ואני רוצה לתמרץ קוראים לקנות בפורמט האלקטרוני. אני מאמין מאד שהעתיד נמצא בפורמט האלקטרוני, אבל השוק הישראלי עוד לא שם. את הקבצים שלנו ניתן לקרוא בכל מכשיר. אם יש לכם טאבלט או סמארטפון אנדרואיד, אתם יכולים לבחור בין אפליקציית הספרים המובנית של גוגל לאפליקציות כגון זו של גטבוקס לאפליקציית הקינדל של אמזון. אם יש לכם טאבלט או סמארטפון של אפל, יישום אייבוקס המובנה יציג את קובץ האיפאב של הספר היטב (יש בעיה עם העברית ביישומים של קינדל למכשירי אפל, שכרגע אין לה פתרון). ואם יש לכם קינדל, הרי שהבחירה בקובץ של אמזון פשוטה. הקבצים נמכרים ללא הגנות דיגיטליות. הם שלכם. אין לי ולאף אחד אחר את היכולת למחוק להם אותם מהמכשיר או לגרום לכך שהם יפסיקו לעבוד. מגננות דיגיטליות פוגעות בחוויה של משתמשים לגיטימיים, ולא מונעות מפירטים ליצור עותקים פירטיים. הבטחתי במהלך הקמפיין שכל ספר שנוציא יצא במהדורה דיגיטלית ללא מגננות אם החוזה שלנו מול בעל הזכויות יאפשר את זה, ואני מקיים. 

תוכלו לרכוש את המהדורה האלקטרונית של "עקורה" ממש כאן, בחנות ההוצאה