הוכרזו הזוכים בפרס נבולה

 

פרס נבולה הוא הפרס המוענק כל שנה על ידי חברי SFWA, ארגון סופרי המד"ב והפנטסיה האמריקאי. לצד ההוגו, זה הפרס היוקרתי ביותר בז'אנר, והשנה בהחלט ניתן לטעון שהוא היוקרתי ביותר, עקב הבעיות עם ההוגו - עליהן אכתוב בפוסט עתידי, עם פתיחת ההצבעה. 
 
רשימת המועמדים של הנבולה, שתוכלו לראות כאן, התקבלה השנה בתרועות שמחה מוצדקות. זאת היתה רשימה מגוונת ומעולה. 

והזוכים הם:

פרס ריי ברדבורי לתצוגה דרמטית (כלומר, סרט או פרק טלוויזיה): מקס הזועם: כביש הזעם. הוא כנראה יפסיד בהוגו, אבל זה סרט המד"ב הטוב של השנה שעברה, ואני שמח מאד שהוא זכה. 

פרס מפעל חיים ע"ש קייט וילהלם: טרי פראצ'ט. זה פרס שמוענק לפי שיקול דעת של נשיא/ת הארגון, באישור הוועד. והזכיה של פראצ'ט היתה מרגשת ומשמחת, לצד העצב הלא פוסק על כך שהוא הלך מאיתנו. 

פרס אנדרה נורטון לספר הנוער הטוב ביותר: UPDRAFT מאת פראן ויילד. זה הספר הראשון שמועמד לפרס נורטון ולנבולה לספר הטוב ביותר, והזכיה שלו מוצדקת ומשמחת. 

פרס דיימון נייט - רב אומן של ה-SFWA לק"ג צ'רי, שהבהירה שהיא *ממש* לא סיימה את הקריירה. 

סיפור קצר: Hungry Daughters of Starving Mothers מאת אליסה וונג. אם הייתם בהרצאה שלי בעולמות, אתם יודעים שאני חושב שאליסה וונג היא הקול החדש המשמעותי ביותר בז'אנר בשנים האחרונות, והזכיה הזאת משמחת אותי מאד. 

נובלטה: Our Lady of the Open Road מאת שרה פינסקר. זה סיפור מצוין, גם אם לא הבחירה שלי. 

נובלה: Binti מאת ננדי אוקורפור. עוד שם שיהיה מוכר למי שהיה בהרצאה שלי בעולמות. זאת היתה קטגוריה קשה השנה, כי כל המועמדים היו מצוינים, אבל הסיפור הזה היה הפייבוריט שלי כאן, והוא זוכה בזכות. 

הספר הטוב ביותר: Uprooted מאת נעמי נוביק. טוב, אתם ודאי יודעים שזה צפוי להיות הספר השלישי של נובה, כך שכאן היה לי אינטרס ישיר. אני מאושר שהספר זכה. אני אוהב אותו מאד. 

זאת רשימת זוכים נהדרת. או, ליתר דיוק, רשימת זוכות נהדרת. בכל הקטגוריות הספרותיות, זכו נשים. זה משמח, מלהיב, ומייצג את מה שקורה כיום בז'אנר. זאת רשימה שאומרת לי שהכיוון אליו אני מכוון את ההוצאה הוא נכון.