טופס ההוגו שלי

הדדליין להגשת טופס המועמדים להוגו הוא ביום שישי הקרוב. מכיוון שלאחר ייסורים רבים שלחתי את הטופס שלי, חשבתי שיהיה נחמד לחלוק אותו כאן, ולנמק. היו קטגוריות שהיה לי קשה למלא במלואן, וקטגוריות שהיה לי ממש ממש קשה לצמצם לחמשת המועמדים הדרושים. כך, כאשר רשימת המועמדים הסופיים תתפרסם, אוכל להשוות ולשמוח או להצטער. או, הכי סביר, שניהם.

לפני הטופס שלי, קבלו קישור לפוסט הארוך שלי מהשנה שעברה, עם פירוט כל פרשיית הכלכלבים העצובים ומוכי הכלבת. השנה האימפקט הכלכלבי פחות יורגש, ככל הנראה. בעקבות השינויים בחוקי ההצבעה, הרשימה של תיאודור ביל כללה רק מועמד אחד או שניים בכל קטגוריה, ונכון לעכשיו אין רשימת כלכלבים עצובים עקב סכסוכיים פנימיים בקהילה הכלכלבית. כל כך עצוב. אבל לא באמת.

הספר הטוב ביותר

 

The Obelisk Gate מאת נ"ק ג'מיסין
After Atlas מאת אמה ניומן
All The Birds in the Sky מאת צ'רלי ג'יין אנדרס
Ninefox Gambit מאת יון הא לי
Roses and Rot מאת קאט הווארד

 

 

 
זאת היתה קטגוריה כל כך קשה לצמצום. קוראי הבלוג וחברי קבוצת הפייסבוק המצוינת "ספרים?" יודעים כבר שמאד מאד אהבתי את Infomocracy של מלכה אולדר ואת Borderline של מישל בייקר, ואם אחד או שניים מאלה יופיעו בטופס הסופי, אני אשמח. אבל לאחר לבטים רבים, בחרתי בחמישייה הזאת. שני ספרי מד"ב מובהקים (אחרי אטלס וניינפוקס גמביט), ספר פנטסיה מובהק (שושנים וריקבון) ושני ספרים שמלהטים בין ז'אנרים, שהם גם השניים שאני די בטוח שיגיעו לטופס הסופי. 

 

הנובלה הטובה ביותר

 

Every Heart a Doorway מאת שונן מגווייר
Runtime מאת ס"ב דיביה
Hammers on Bone מאת קסנדרה קאו
The Lost Child of Lychford מאת פול קורנל
The Snow of Jinyang מאת ז'אנג ראן

 

אני מטפטף את המידע הזה טיפין טיפין, ומתישהו בטח תהיה הכרזה רשמית, אבל הנובלה של מגווייר תהיה הספר הרביעי של נובה, כך שיש לי כאן אינטרס. זאת גם הנובלה האחת כאן שאני בטוח שתהיה בטופס הסופי. היא כל כך נהדרת. הנובלות של דיביה וקאו מעולות גם הן, קורנל שומר על רמה גבוהה עם הסיפור השני שלו על עיירת ליצ'פורד והמכשפות שלה ומאבקן ברשע, והסיפור של ראן היה טוב מאד גם הוא, אם כי רמה מאחורי השאר לטעמי. 

הנובלטה הטובה ביותר

 

You'll Surely Drown Here If You Stay מאת אליסה וונג
Spinning Silver מאת נעמי נוביק
The Jewel and Her Lapidary מאת פראן ויילד
Pearl מאת אלייט דה בודארד

 

 

 
עוד קטגוריה שבה היה לי קשה לצמצם לחמישה, ויש סיפורים שלא בטופס שלי שאשמח מאד לראות מועמדים, אבל צריך לקבוע חמישה, וחמשת האלה נהדרים. זאת קטגוריה שבה אני מאד מאד משוחד. אני מיודד עם ארבע מהסופרות בטופס שלי, ומוציא לאור את החמישית. אבל לפחות בחלק מהמקרים (ספציפית, אליסה ואלייט) התאהבתי בכתיבה לפני שהכרתי את הכותבות. 

 

הסיפור הקצר הטוב ביותר

 

The City Born Great מאת נ"ק ג'מיסין
Our Talons Can Crush Galaxies מאת ברוק בולנדר
Seasons of Glass and Iron מאת אמל אל מוכתאר
This Is Not a Wardrobe Door מאת א' מרק רוסטאד

 

הסיפור של אמל הוא הסיפור האהוב עלי מהשנה האחרונה. אני אוהב אותו כל כך. אבל כל הסיפורים כאן נפלאים, ושוב היה לי קשה מאד לצמצם. אם Things With Beards של סם מילר יגיע לטופס הסופי, לדוגמה, אני ממש ממש ממש לא אתעצב. הוא מועמד ממש לגיטימי. 

היצירה הקשורה הטובה ביותר

 

The Geek Feminist Revolution מאת קמרון הרלי
Women of Harry Potter essay series מאת שרה גיילי
Words are my Matter מאת אורסולה לה גווין

 

כנהוג בקטגוריה הזאת, יש לנו תערובת של דברים שונים. שני ספרי מאמרים (של הרלי ולה גווין, ואני טוען שזה של הרלי הוא החשוב מביניהם), סדרת פוסטים, פוסט יחיד (אם כי ממש ארוך. קייט אליוט, כפרעליה, לא יודעת לכתוב קצר), ומחקר מעמיק בנוגע לסיפורים שמתפרסמים במגזינים של הז'אנר. המחקר של פיירסייד כבר זעזע את הסיפים מספיק כדי להוליד מגזין חדש (Fiyah), והמאמרים של הרלי הם רבי השפעה. אבל מה שאני הכי אהבתי כאן הוא סדרת המאמרים הנפלאה של גיילי בטור.קום על הנשים של ספרי הארי פוטר. לטעמי, גיילי כותבת עליהן טוב יותר מכפי שרולינג כתבה אותן. 

הסיפור הגרפי הטוב ביותר

 

Monstress Vol. 1 מאת מרג'ורי ליו
Clean Room, Vol. 1 מאת גייל סימון
Saga, Volume 6 מאת בריאן ק' וון
Black Panther: A Nation Under Our Feet, Book 1 מאת טה-נהיסי קואטס
Ms. Marvel, Vol. 5: Super Famous מאת ג'י ווילו וילסון

 

סאגה ומיז מארוול הם כבר קבועים בקטגוריה הזאת, ובצדק. הספרים של סימון וקואטס טובים מאד גם הם. אבל Monstress הוא הספר הבולט כאן, כי הוא מרהיב וכתוב מעולה ולא דומה לכלום. 

פרזנטציה דרמטית ארוכה (כלומר, בדרך כלל סרט)

 

Arrival
Rogue One: A Star Wars Story
Zootopia
Deadpool
Ghostbusters

 

לא ראיתי עדיין את "קובו: אגדה של סמוראי" ואת "מאחורי המספרים", שלשניהם יש סיכוי סביר ומעלה להיכנס לטופס. אבל חמשת הסרטים שכן מופיעים ברשימה שלי טובים מאד, ואהבתי אותם מאד. 

פרזנטציה דרמטית קצרה (כלומר, בדרך כלל פרק בסדרת טלוויזיה)

 

Splendor & Misery by Clipping
The Factory By The Sea; Alice Isn't Dead
Sundowner; Preacher
The Answer; Steven Universe
Mulder and Scully Meet the Were-Monster

 

כפי שניתן לראות, ממש לא נצמדתי לקטע הזה של "פרק בסדרת טלוויזיה". יש לנו כאן, לצד שלושה פרקי טלוויזיה, אלבום אחד ופרק אחד בפודקאסט. האלבום הוא אלבום נושא ז'אנרי של ההרכב של דוד דיגס מהמילטון, והפרק הוא פרק הסיום של העונה הראשונה המעולה של Alice Isn't Dead. התלבטתי בקשר לפרק של תיקים באפלה. מצד אחד, העונה הקצרה היתה ממש גרועה. מצד שני, הפרק הזה היה מעולה. החלטתי להתעלם מההקשר הרחב ולגמול למצוינות של הפרק. 

עורכ/ת: ספרים

 

Liz Gorinsky
Joe Monti
Navah Wolfe
Sheila Gilbert
Devi Pillai

 

אני לא בטוח שהייתי ממלא את כל הרובריקות בקטגוריה הזאת בשנה רגילה. אבל ווקס דיי שם את עצמו ברשימת המועמדים של עצמו, ואם אוכל לסייע להכניס שם ראוי במקומו לרשימה הסופית, אשמח. הוגו בלי נאצים הוא הוגו טוב יותר. 

עורכ/ת: סיפורים קצרים

 

Lynne M. Thomas and Michael Damian Thomas
John Joseph Adams
Ellen Datlow
Lee Harris
Sana Amanat

 

התומאסים עורכים את Uncanny, המגזין החביב עלי בז'אנר. אדמס עושה עבודה טובה מאד בלייטספיד, ודאטלו והאריס תמיד מצוינים. אמנט היא היוצאת מן הכלל כאן, כי היא לא עורכת סיפורים קצרים, כי אם קומיקס. אבל היא עושה עבודה מעולה, וטכנית זכאית למועמדות. 

אמנ/ית מקצועי/ת

 

Fiona Staples (סאגה)
Sana Takada (מונסטרס)

 

תערובת של אמניות מעולם הקומיקס וכאלה שיוצרות כריכות של ספרים ומגזינים. כולן נהדרות, אבל טקאדה ראויה במיוחד השנה. 

המגזין המקצועי למחצה הטוב ביותר

 

 

חמשת המגזינים האלה מספקים סיפורים קצרים משובחים, בחינם, באינטרנט. 

הפאנזין הטוב ביותר

 

 

עוד קטגוריה שאולי לא הייתי ממלא במלואה, אבל ווקס דיי הכניס את הבלוג של ההוצאה שלו לרשימה שלו, ואין ברירה. בארבעת הראשונים, תוכלו לקרוא חדשות ו'או סקירות. הבלוג החמישי הוא החשוב ביותר ברשימה, ומומלץ מאד. 

פודקאסט חובבים

 

 

תערובת של פודקאסטים של ראיונות וכאלה של דיונים של פאנל קבוע. Ditch Diggers עוסק בעיקר בכתיבה ומיועד בעיקר לכותבים, אבל כל השאר מיועדים לכולם.

הכותב/ת החובב/ת הטוב/ה ביותר

 

 

כל הכותבות והכותב כאן עושים עבודה מצוינת וחשובה. 

האמן/ית הטוב/ה ביותר

 

 

במקרה של ליז ארגל, אני משתמש בתקדים לפיו רנדל מונרו היה מועמד בעבר בקטגוריה הזאת, ושם אותה כי קומיקס הרשת שלה משמח אותי כל פעם מחדש. שאר הארבעה מועמדים בגלל שהם מציירים ממש יפה. 

הסדרה הטובה ביותר

 

October Daye מאת שונן מגווייר
Shadow Police מאת פול קורנל
Vorkosigan Saga מאת לויס מקמאסטר בוז'ולד
The Craft Sequence מאת מקס גלאדסטון
Raven Cycle מאת מגי סטיווטר 

 

הקטגוריה הזאת היא קטגוריה מיוחדת לשנה הזאת, ואולי תמשיך גם לשנים הבאות. כדי להיות מועמדת, סדרה צריכה להיות בת שלושה ספרים לפחות, לעמוד במספר מילים כולל כלשהו, ושספר בה התפרסם בשנה האחרונה. אני לא נאיבי. אני יודע שסביר להניח שמהטןפס שלי, רק בוז'ולד תהיה בטופס הסופי, ולצידה ארבע סדרות פנטסיה אפית שכתבו גברים לבנים, או אולי שלוש כאלה ואחת סדרת אופרות חלל שכתבו שני גברים לבנים (כלומר, The Expanse). אבל הסדרות האלה מצוינות ואני מקווה שכמה שיותר מהן יהיו מועמדות.

פרס קמפבל לסופר/ת החדש/ה הטוב/ה ביותר

 

Sarah Gailey
Kelly Robson
Malka Older
Cassandra Khaw
Andrea Phillips

 

בקטגוריה הזאת, אני בוחר להתמקד במועמדים (או, במקרה זה, מועמדות) בשנה השניה והאחרונה למועמדותן. וכל החמש שכאן ראויות לגמרי לפרס. אני לא חושב שמישהו פרץ לז'אנר עם שנה מדהימה כל כך של סיפורים קצרים כמו קלי רובסון ב-2015, וגם הארבע האחרות עשו עבודה מעולה בשנתיים האחרונות.